טיפול בפוביות

מחבר/ת:צוות מרכז רימון
התמחות: טיפול בחרדה

מהי פוביה?

פוביה היא מצב של פחד כרוני או מוגזם ממצב או מאובייקט מסויים או מציפייה לאובייקט או למצב. חשיפה לאובייקט מעורר הפוביה יגרור תגובת חרדה ולעיתים התקף פניקה, לרוב האדם הסובל מהפוביה יבין כי הפחד הינו מוגזם ולא הגיוני (אצל ילדים, קריטריון זה אינו הכרחי), לרוב האדם משקיע מאמצים מרובים להמנע מאותו מצב או אובייקט מעורר הפוביה. מצבים מעוררי פוביה מחולקים לקבוצות למשל פוביות מתופעות טבע (פחד גבהים, פחד מרעשים), פוביות מחיות (כמו פוביה מכלבים), פוביות מדם ופציעה ופוביה ממצבים (כגון קלסטורופוביה- פחד ממקומות סגורים, פוביית טיסה).

סימנים אופיינים של פוביה

מאפייני הפוביה הם פחד קיצוני עד כדי תגובת אימה בחשיפה לאובייקט או למצב מעורר הפוביה, מופיעות תגובות גופניות המאפיינות חרדה כגון, דפיקות לב, לחץ בחזה, הזעה, רעד ועוד או לחילופין ניסיון להמנע מהמצב או האובייקט, מבחינה קוגניטיבית לרוב יופיעו מחשבות על קטסטרופה או אסון שעומד להתרחש, חשיבה דיכוטומית (שחור או לבן) ונטייה להערכת יתר של סיכון.

הסיבות להתפתחות פוביה

הסיבות להתפתחות פוביה- חשיפה לגירוי מבהיל או מפחיד שנקשר בדרך של למידה לאובייקט או למצב הפובי, צפיה בתגובות חרדה של אנשים אחרים, נטיה גנטית לחרדה.
הסיבה המרכזית שפוביות לא חולפות מעצמן היא הנטיה להמנעות, מה שמשמר את התפיסה כי האובייקט הפובי אכן מסוכן.
הטיפול בפוביה ובפחדים שונה מפוביה לפוביה ותלויה בגיל המטופל. לרוב טיפול רגשי בילדים לצד הדרכת הורים או טיפול פסיכולוגי יכולים להביא להקלה בפחדים ולהתמודדות אדפטיבית ומסתגלת יותר.

טיפול פסיכולוגי בפוביות במרכז רימון

במידה ואתם או בני משפחה או קרובים אחרים סובלים מפוביה כזו או אחרת, אתם בוודאי תרצו לדעת שאתם מגיעים לידיים הנכונות ביותר. לא כל מי שקורא לעצמו איש מקצוע או מומחה בהכרח ידע או יוכל לעזור לכם בצורה המקצועית ביותר.
לכן פיתחנו עבורכם את תו האיכות שלנו למטפלים – מטפלים ופסיכולוגים שעובדים עימנו נבחנים על פי קריטריונים מחמירים. רק מטפלים שעמדו בסטנדרט זה יקבלו את תו האיכות שלנו.
תו האיכות למטפלים של מרכז רימון מעיד על פסיכולוג או מטפל שסיים לפחות תואר שני במקצוע טיפולי במוסד אקדמי מוכר, שהינו בעל ניסיון בתחום התמחותו וכן שקיבל המלצות מאנשי מקצוע בכירים בתחומו.
אל תתפשרו כאשר מדובר באנשים היקרים ביותר לכם, פנו אלינו עכשיו ונשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם למצוא את המומחה המתאים ביותר באזור מגוריכם.

המומחים של רימון ב

טיפול בחרדה
קובי בן-נון
אריאל, ירושלים
עברית
רות ויניאר
עברית
חגית כהן
עברית, אנגלית

עוד מאמרים בנושא

טיפול פסיכולוגי בצפון תל אביב, מרכז רימון - פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים ממלצים בצפון תל אביב
צריכים לטיפול פסיכולוגי בצפון תל אביב או טיפול רגשי בצפון תל אביב?מחפשים המלצה לפסיכולוג מומלץ לילדים ונוער בצפון תל אביב?תן לנו לעזור לכם באיתור הפסיכולוג...
מרכז רימון - מומחים ביעוץ ארגוני בפריסה ארצית - יועץ ארגוני מומלץ
מהו ייעוץ ארגוני? ארגון מתפתח וצומח הוא למעשה אנשים שגדלים ומתפתחים.כדי לגרום לארגון לצמוח ולגדול, במסגרת תהליך של ייעוץ ארגוני, חשוב להכיר את התיאוריות, המודלים...
ביעוץ אררגוני בפריסה ארציתמה זה יעוץ ארגוני ואיך עובד יעוץ ארגוני יעיל? מרכז רימון - מומחים
האם שמעת על פסיכותרפיה עם אנשים? אני מאמינה שכן. אבל מהלגבי פסיכותרפיה לארגונים? מניחה שלא שמעתם על כך. זהו למעשה ייעוץ ארגוני, סוג של טיפול...
מרכז רימון - מומחים בטיפול בחרדות במהלך ההריון.
דיכאון אחרי לידה ואף חרדות אחרי לידה הם מצבים מוכרים יחסית שהמודעות אליהן התפתחה בזמן האחרון. עם זאת חשוב להכיר כי ישנה תופעה נוספת בקרב...
מרכז רימון - מומחים בטיפול בחרדות לאחר לידה
את לאחר לידה ומרגישה מודאגת יותר מהרגיל ?יכול להיות שאת סובלת מחרדות לאחר לידה.במאמר זה נסקור את כל מה שצריך לדעת בנוגע לחרדות לאחר לידה....
מטפל זוגי מומלץ באזור המגורים - מרכז רימון מומחים בפריסה ארצית
איתור מטפל/ת מומחה בטיפול וייעוץ זוגי מתאים אינו עניין פשוט, השוק רווי באנשי מקצוע מתחומים שונים שמציעים טיפול פסיכולוגי, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הדרכות הורים, טיפול...
מרכז רימון - מומחים בטיפול בחרדות לאחר לידה

חרדות לאחר לידה

את לאחר לידה ומרגישה מודאגת יותר מהרגיל ?יכול להיות שאת סובלת מחרדות לאחר לידה.במאמר זה נסקור את כל מה שצריך לדעת בנוגע לחרדות לאחר לידה.

להמשך קריאה

צריכים עזרה באיתור מומחה מתאים? השאירו פרטים

    כניסה למערכת